Wróć do głównej

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 10 listopada 2014 r. (poniedziałek) godzina 17.00 przy pomniku Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Rozpoczną się uroczyste obchody 96. Rocznicy Święta Niepodległości (capstrzyk). Zostaną złożone kwiaty przy pomniku, następnie odbędzie się przemarsz z pod pomnika ul. Świętojańską do Płyty Marynarza gdzie zostaną złożone również kwiaty i zakończenie pierwszej części uroczystości. Po złożeniu kwiatów zapraszamy do kościoła NMP przy ul. Świętojańskiej na śpiewanie pieśni patriotycznych, które rozpoczynają się o godzinie 19.15. W następnym dniu 11 listopada 2014 roku rozpoczyna się druga część uroczystych obchodów Święta Niepodległości mszą św. w kościele NMP o godzinie 10.00. Zaś o godzinie 12.00 z pod Dworca Głównego w Gdyni rusza Marsz ku Niepodległej. Kontakt; tel. 501011822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 04 września 2014 r. (czwartek) godzina 18.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Na zebraniu zostanie przedstawiony zostanie ostateczny raport i podsumowania budowy pomnika Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Nadane zostaną stopnie związkowe, wręczane legitymacje związkowe oraz odznaczenia związkowe. Również odbędzie się prelekcja multimedialna pod tytułem "Buntownik i Twórca - Józef Piłsudski w latach 1887-1914", autor Arkadiusz Ordyniec - Honorowy Prezes ZP Okręgu Pomorskiego w Gdyni. Kontakt; tel. 501011822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego w dniu 06 sierpnia 2014 roku o godzinie 12-ej przy pomniku Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Gdyni. W tym dniu uczcimy 100. Lecie POW oraz wymarszu Pierwszej Kadrowej z pod krakowskich Oleandrów do Kielc. Natomiast Pan Piotr Szubarczyk omówi szczegółowo to historyczne wydarzenie. Kontakt; tel. 501 011 822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 05 czerwca 2014 r. (czwartek) godzina 18.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Na zebraniu zostanie przedstawiony program obchodów 100 lat POW oraz występ zespołu artystycznego, który wykona utwory w klimacie patriotycznym. Również odbędzie się prelekcja multimedialna pod tytułem "Pierwszy uczeń Rzeczypospolitej - Józef Piłsudski", autor Arkadiusz Ordyniec - Honorowy Prezes ZP Okręgu Pomorskiego w Gdyni. Kontakt; tel. 501011822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2014 r. (czwartek) godzina 18.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Spotkanie związane z piątą rocznicą wznowienia naszej działalności oraz rocznicą wmórowania kamienia wegielnego pod pomnik Józefa Piłsudskiego. Kontakt w sprawie tel. 501011822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 13 marca 2014 r. (czwartek) godzina 18.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Spotkanie związane z obchodami imienin naszego patrona. Omówiony zostanie wyjazd do Warszawy w dniu 19 marca na centralne obchody, które odbędą się w CBW przy ul. Ostrobramskiej 109. Kontakt w sprawie tel. 501011822 Julian Aleksander Michaś.

Ogłoszenie

W dni 19 stycznia 2014 roku w kościele Najświętrzej Panny Marii odbędzie się kwesta na rzecz budowy pomnika naszego patrona. Z taką inicjatywą wyszedł nasz kapelan związkowy proboszcz tejże parafi ks. prałat Edmund Skalski płk zp.

Ogłoszenie

W dniu 5 grudnia 2013 roku o godzine 12.00 przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego składamy kwiaty. Zarząd zaprasza.

Ogłoszenie

W dniu 28 listopada 2013 roku Zarząd Okręgu Pomorskiego w Gdyni zaprasza wraz z dyrektorem Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni do Muzeum gdzie zostanie podpisane porozumienie o współpracy z Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Godzina 09.00 - zebranie piłsudczyków, na którym zostaną omówione sprawy bieżące Okręgu. Godzina 10.30 - uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Muzeum Marynarki Wojennej a Okręgiem Pomorskim. Godzina 12.00 - Płyta Marynarza - Skwer Kościuszki, składanie kwiatów przez delegację Związku z okazji Święta Marynarki Wojennej.

Ogłoszenie

Związek Piłsudczyków i Dowództwo Marynarki Wojennej w dniu 10 listopada 2013 r. (niedziela) są organizatorami uroczystości związanych z odsłonięciem pomnika Marszałka J Piłsudskiego oraz Capstrzyku Niepodległości. W zwiazku z tym nastąpi konieczności całkowitego ograniczenia ruchu drogowego następujących ulic:
Odsłonięcie Pomnika Marszałka J Piłsudskiego.
- godz. 14.00 - 14.45
ul Świętojańskiej ( na odcinku od ul 10 Lutego do al Piłsudskiego ) W związku z przejściem uczestników uroczystości po Mszy z Kościoła NMP KP pod pomnik na plac przy Krzyżu Ofiar Grudnia.
- godz. 14.30 - 16.00.
al. Piłsudskiego ( na odcinku od ul Legionów do ul Świętojańskiej ) W związku z przeprowadzeniem uroczystości pod pomnikiem na placu przy Krzyżu Ofiar Grudnia.
Capstrzyk Niepodległości
- godz. 16.00 - 16.45
al. Piłsudskiego ( na odcinku od ul. Legionów do ul. Świętojańskiej ) w celu przejścia uczestników uroczystości z placu przy Krzyżu Ofiar Grudnia pod Płytę Marynarza Polskiego.
- godz. 16.30 - 17.00
ul. Świętojańskiej ( na odcinku od al. Piłsudskiego do ul. 10 Lutego ) w celu przejścia uczestników uroczystości.
- godz. 17.00 - 17.30
Skwer Kościuszki ( na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Waszyngtona ) w celu przeprowadzenia uroczystości pod Płytą Marynarza Polskiego.
W dniu 09 listopada 2013 roku (sobota) odbędzie się śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele NMP przy ul. Świętojańskiej o godzinie 18.30
Zaproszenie
W dniu 10 listopada o godzinie 15.00 zostanie odsłonięty pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą święta w kościele NMP o godzinie 13.00 Zarząd serdecznie zaprasza.W dniu 11 listopada 2013 roku kolejna rocznica obchodów Święta Niepodległości

Pierwszy Pomorski Piknik Kresowy 21 września 2013 roku Zarząd zaprasza

Ogłoszenie

12 maja 2013 (niedziela) składamy kwiaty w kolejną już rocznicę śmierci, naszego patrona. Kwiaty zostaną złożone w miejscu gdzie został 24 kwietnia 2013 roku, wmurowany kamień węgielny. Obecność członków obowiązkowa. Zarząd zaprasza.

Ogłoszenie

Datę wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pomnika Józefa Piłsudskiego, ustalono z Przewodniczącym Rady Miasta Gdyni Panem Stanisławem Szwabskim na dzień 24 kwietnia 2013 roku (środa) godzina 12.00. Uroczystość zostanie poprzedzona mszą świętą w kościele NMP przy ul. Świętojańskiej w Gdyni o godzinie 11.00. Obecność członków obowiązkowa. Zarząd zaprasza.

Ogłoszenie

W czwartek 14 marca 2013 roku (czwartek) o godzinie 17-ej w IX LO przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni w szkole IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, dla uczczenia imienin naszego patrona Józefa Piłsudskiego, odbędzie się spotkanie piłsudczyków gdyńskich. Komitet organizacyjny przedstawi zakres prac jakie zostały wykonane do tego czasu. Zostanie omówiony wyjazd do Warszawy na Centralne Obchody Imienin marszałka Józefa Piłsudskiego, które odbędą się w Centralnej Bibliotece Woska Polskiego w Warszawie. Zarząd zaprasza.

Ogłoszenie

W niedzielę 10 lutego 2013 roku w kolejną rocznicę nadania praw miejskich naszemu miastu Gdynia zostaną złożenie kwiaty o godzinie 12.00 na Skwerze Kościuszki. Zarząd zaprasza.

Ogłoszenie

W dniu 10 stycznia 2013 roku (czwartek) o godzinie 17-ej na ORP Błyskawica Muzeum Marynarki Wojennej przy Skwer Kościuszki 12 odbędzie się spotkanie dotyczące kolejnego już posumowania naszej działalności. Zrelacjonowanie dotychczasowych działań związanych z budową pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni oraz nadanie stopni Związkowych. Zarząd zaprasza sympatyków oraz członków naszego oddziału.

Ogłoszenie

W dniu 08 listopada 2012 roku (czwartek) o godzinie 17-ej w IX LO przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni w szkole IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się kolejne spotkanie na temat zbliżającej się 94 Rocznicy Uzyskania Niepodległości. Zrelacjonowanie dotychczasowych działań związanych z budowa pomnika marszłka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Zarząd zaprasza sympatyków oraz członków naszego oddziału.

Ogłoszenie

Planowane na 13 września 2012 roku o godzinie 17-ej w IX LO przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni w szkole IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbędzie się kolejne spotkanie.Kliknij - wyświetli się plakat ...

Ogłoszenie

Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Pomorski w Gdyni. Zaprasza wszystkich członków i sympatyków Marszałka, na kwestowanie oraz sprzedaż książki "Józefa Piłsudskiego Związki z morzem i Gdynią", które odbędzie się w dniu 29 lipca (niedziela) 2012r. w godzinach od 07.30 do godz, 14.00 przy kościele św. Antoniego - klasztor Ojców Franciszkanów ul. Ujejskiego 40 (Wzgórze św. Maksymiliana). Akcja zbiórki pieniędzy na budowę pomnika Marszałka Piłsudskiego będzie prowadzona w porozumieniu pomiędzy o. Stanisławem gwardianem (proboszczem) i komitetem organizacyjnym budowy pomnika. Osoby zainteresowane udziałem w kwestowaniu w celu uzyskania informacji szczegółowych proszone są o kontakt:
pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel.: 501011822 - Julian Aleksander Michaś - pułkownik związku.
Wszystkich chętnych zapraszamy do nabycia cegiełek na budowę pomnika, które w tym dniu będą w sprzedaży.

Ogłoszenia

ogłoszenie

W dniu 7 lipca 2012 roku z okazji położenia gwiazd Zasłużonym Ludziom Morza w Rewie, w Domu Kultury w Pierwoszynie o godzinie 16.00 odbędzie się sesja, na którą w imieniu Komitetu Organizacyjnego zapraszam. W programie przewidziano wodowanie książki pt. Józef Poznański - Pierwszy Dyrektor Urzędu Morskiego[autor Daniel Duda]. Jak jest wiadomym w książce zawarta jest reklama budowy w Gdyni Pomnika Marszałka J. Piłsudskiego.
O godzinie 18.00 w Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza w Rewie, rozpocznie się uroczyste Nadanie Imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego Ogólnopolskiej Alei Zasłużonych Ludzi Morza.
Uroczystość pod patronatem Wojewody Pomorskiego Ryszarda Stachurskiego oraz Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka.

ogłoszenie

Komitet Organizacyjny Sztandaru Związku Gdyńskich Piłsudczyków, zaprasza wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego w dniu 02 czerwca (sobota) 2012r., na wprowadzenie i poświęcenie sztandaru naszego oddziału w kościele garnizonowym Gdynia-Oksywie ul. Śmidowicza 45, naprzeciw stoczni Marynarki Wojennej. Uroczystość rozpocznie się mszą św. o godzinie 11-ej. Na uroczystość zapraszamy nie tylko członków naszego oddziału, wszelkie informacje proszę pod nr tel. 501011822 Julian A. Michaś

ogłoszenie

Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego w dniu Jego imienin 19 marca 2012 o godzinie 16-ej na złożenie kwiatów przy tablicy umieszczonej na budynku magistratu gdyńskiego, przy tej okazji zarząd przekaże informację związaną z naszym spotkaniem czerwcowym, które dotyczy poświęcenia-wprowadzenia Sztandaru Oddziału Pomorskiego Związku Piłsudczyków RP TPJP w Gdyni. Uroczystość wstępnie datowana jest na 02 czerwca 2012 roku (sobota) w kościele garnizonowym Gdynia-Oksywie. Kontakt w sprawie tel. 501011822 Julian Michaś.

ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 12.01.2012r. (czwartek) godzina 17.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Jest to kolejna bo już druga rocznica powołania Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gdyni. Spotkanie nasze odbędzie zarazem jako wigilijne, opłatkowe tradycyjnie nazywane. Zapraszamy serdecznie. Będzie już zapewne można odczytać uchwałę Rady Miasta o podjęciu decyzji w dotyczącej pomnika. W sprzedaży jest dostępna publikacja "Józef Piłsudski Honorowy Obywatel Gdyni" cały dochód jest przekazywany na budowę pomnika w Gdyni. Kontakt w sprawie tel. 501011822 Julian Michaś.


ogłoszenie

Zarząd zaprasza na spotkanie wszystkich członków i sympatyków Józefa Piłsudskiego, które odbędzie się w dniu 08.12.2011r. (czwartek) godzina 17.00 w IX LO ul. Żeromskiego 31. Z okazji kolejnej rocznicy urodzin przypadającej w dniu 5 grudnia. Przedstawimy też bardzo ważne informacje dotyczące miejsca z postawieniem pomnika w Gdyni naszego patrona. Będzie w sprzedaży dostępna publikacja "Józef Piłsudski Honorowy Obywatel Gdyni" cały dochód jest przekazywany na budowę pomnika w Gdyni


ogłoszenie

Oddział Pomorski w Gdyni zaprasza wszystkich chętnych do udziału na Paradzie Niepodległości, która odbędzie tradycyjnie 11 listopada 2011 roku w Gdyni


OGŁOSZENIE

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Pomorski w Gdyni zaprasza na spotkanie członków i sympatyków Marszałka, które odbędzie się w dniu 27 października (czwartek) 2011 r. o godz. 17-ej ul. Żeromskiego 31 (budynek IX LO). Na kolejnym spotkaniu zarząd przedstawi zakres prac wykonanych od podjęcia uchwały dotyczącej budowy pomnika. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, w celu uzyskania informacji szczegółowych proszone są o kontakt: pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel. 508155127- Arkadiusz Ordyniec, 501011822 - Julian Michaś. Wszystkich chętnych zapraszamy do nabycia cegiełek na budowę pomnika, które w tym dniu będą w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy Zarząd


OGŁOSZENIE

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Pomorski w Gdyni zaprasza na walne zebranie wyborcze delegatów na Zjazd Krajowy Związku Piłsudczyków RP. Spotkanie wszystkich członków i sympatyków Marszałka odbędzie się w dniu 15 września (czwartek) 2011 r. o godz. 17-ej ul. Żeromskiego 31 (budynek IX LO). Na kolejnym spotkaniu zarząd przedstawi zakres prac wykonanych od podjęcia uchwały dotyczącej budowy pomnika. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, w celu uzyskania informacji szczegółowych proszone są o kontakt: pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel. 508155127- Arkadiusz Ordyniec, 501011822 - Julian Michaś. Wszystkich chętnych zapraszamy do nabycia cegiełek na budowę pomnika, które w tym dniu będą w sprzedaży. Oddział liczy ponad 80 członków, więc możemy wybrać 8-u delegatów. Serdecznie zapraszamy Zarząd

Komitet Organizacyjny Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego w Gdyni dziękuje proboszczowi ks. Prałatowi Edmundowi Skalskiemu za pomoc i wsparcie przy zbieraniu pieniędzy na pomnik Marszałka podczas kwesty 17 lipca 2011r. Dziękujemy również mieszkańcom Gdyni, którzy wspomogli swoimi datkami, zakupami cegiełek oraz ze sprzedaży książki prof. Daniela Dudy. Dziękujemy Strzelcom z JS 4018 Gdańsk oraz wszystkim którzy brali udział w kwestowaniu. Dzięki takiej ofiarności udało Nam się zebrać bez mała 2600zł.

OGŁOSZENIE

Związek Piłsudczyków RP Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Pomorski w Gdyni Zaprasza na wszystkich członków i sympatyków Marszałka, na kwestowanie oraz sprzedaż książki "Józefa Piłsudskiego Związki z morzem i Gdynią" które odbędzie się w dniu 17 lipca (niedziela) 2011 r. w godzinach od 08.00 do godz, 14.00 przy ko¶ciele NMP ul. Świętojańska. Akcja zbiórki pieniędzy na budowę pomnika Marszałka Piłsudskiego będzie prowadzona w porozumieniu pomiędzy proboszczem i komitetem organizacyjnym budowy pomnika. Osoby zainteresowane udziałem w kwestowaniu, w celu uzyskania informacji szczegółowych proszone są o kontakt:
pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel.: 501011822 - Julian Michaś.
Wszystkich chętnych zapraszamy do nabycia cegiełek na budowę pomnika, które w tym dniu będą w sprzedaży.

OGŁOSZENIE

Zarząd Związku Piłsudczyków RP Oddział Pomorski w Gdyni zaprasza na wyjazd (sobota 19 marca 2011r) do Warszawy związany z uroczystymi obchodami imienin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wyjazd jest bezpłatny autokarem z Akademii Marynarki Wojennej, powrót w tym samym dniu szczegóły tel. 501011822 - zapisy przyjmujemy do końca luty 2011r. Wyjazd nastąpi w sobotę 19 marca o godz. 04.00 rano z pod dworca Głównego w Gdyni.
Zarząd Związku Piłsudczyków RP Oddział Pomorski w Gdyni zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 18 marca (piątek) 2011 roku o godzinie 17-ej w IX LO przy ul. Żeromskiego 31 w Gdyni. Spotkanie związene z obchodami imienin Marszałka. Informacje szczegółowe
pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel.: 501011822 - Julian Michaś.
Dziękujemy.

OGŁOSZENIA

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej Towarzystwo Pamięci Józefa Piłsudskiego Oddział Pomorski w Gdyni
zaprasza na kolejne zebranie - spotkanie Komitetu Honorowego i Organizacyjnego Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego
wszystkich członków i sympatyków Marszałka.
Spotkanie odbędzie się w dniu 10 czerwca (czwartek) 2010 r. o godz. 17-ej ul. Żeromskiego 31 (budynek IX LO).
Na kolejnym spotkaniu zarząd przedstawi zakres prac wykonanych od podjęcia uchwały dotyczącej budowy pomnika.
Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu, w celu uzyskania informacji szczegółowych proszone są o kontakt:
pilsudski.gdynia@gmail.com, www.pilsudski.x.pl lub tel.: 501011822 - Julian Michaś.
Wszystkich chętnych zapraszamy do nabycia cegiełek na budowę pomnika, które w tym dniu będą w sprzedaży.

Serdecznie zapraszamy
Zarząd
 
Kontakt | Księga goœci | Regon 004588272 | Krs 0000308552 | Nip 958-162-61-24
Nr konta mBank PL 67 1140 2017 0000 4802 1110 8463